Hledat
Menu

Artu kus

Mladý svěží festival, který se koná koncem srpna na tradičním trutnovském festivalovém místě na Bojišti, upoutá ne zcela obvyklým spojením hudby, divadla, výtvarného umění, dobrého jídla a pohody. To vyplývá už z jeho názvu artu tedy umění kus. A umění je široký pojem, a právě tak široký je i tento festival.

Trutnov, letní festival umění Artu kus, Bojiště

Jedinečný a originální čtyřdenní festival zaměřený na hudbu, výtvarné umění, divadlo, vizuál a ostatní umělecká vyjádření je především oslavou svobodného ducha, otevřenosti, tolerance, kreativity a tvůrčího pojetí života. Předposlední týden v srpnu je areál domovem tohoto mladého objevu na české festivalové scéně.

Účastníky čekají dvě hudební scény, jedna divadelní/experimentální scéna a působivá kreativní zóna plná workshopů, art instalací, projekcí, performance, aj. 

Našlapaná dramaturgie, diskuze o současných kulturních i společenských fenoménech, zajímaví hosté, vysokoškolské studentské projekty, špičky české Slam Poetry, autorská čtení, vybrané občerstvení, objevy české i zahraniční hudební scény. To vše a mnohem více v legendární areálu Bojiště Trutnov.
Kdo chce prožívat festivalovou atmosféru celé dny, má možnost ubytovat se v kempu přímo v areálu nebo v bezprostřední blízkosti.

O programu 4. ročníku festivalu v roce 2022