IMG_2542-1
IMG_1892
IMG_8351
IMG_5932
IMG_3764
IMG_9193
IMG_3262
IMG_8298
IMG_7780
IMG_8334
IMG_2542-1
IMG_1892
IMG_8351
IMG_5932
IMG_3764
IMG_9193
IMG_3262
IMG_8298
IMG_7780
IMG_8334
  • TIC
  • Navštivte
  • Pravidelné akce
  • Festivaly
  • Sport
  • Zábava

Festival country a bluegrassové muziky vždy třetí sobotu v září ve Lhotě u Trutnova.

 

 

 

 

je silniční cyklistický závod z Trutnova do Trutnova uprostřed letních prázdnin, při kterém si milovníci cyklistiky dají pořádně do těla. Trasy, jejich délku a převýšení, podmínky účasti, způsob registrace a další informace na www.krakonosuvcyklomaraton.cz

Každoroční zahájení letní sezóny na Dolcích se koná vždy první prázdninovou sobotu (hned po vysvědčení). Pro dobrou náladu hrají zdejší i přespolní kapely (folk, rock, pop,...) na pláži v kempu. Samozřejmostí je občerstvení a další doprovodný program (malování na obličej, skákací hrad a další atrakce pro děti). Vstup zdarma.

Končí léto, končí pouliční atrakce a zábavy, příroda se začne chystat k zimnímu odpočinku. Ale nejenom příroda, i náš železný drak zaleze do sluje. Z věže Staré radnice je sňat vždy koncem září.

Magickou atmosféru vánočního tvoření doplní koledy a tradiční pohoštění. A vlastnoručně zhotovený dárek či ozdoba rozhodně potěší každého.
Pracovat v drobných dílnách můžete s vlnou, drátem, korálky, keramikou nebo papírem a barvami. Vyrobíte se originální přání, drobný dárek nebo ozdobu a nazdobíte tradiční perníčky. Půvabné odpoledne je určené lidem všech věkových kategorií, důležitá je chuť tvořit a poddat se geniu loci.
Více na www.dumpodjasanem.cz

DPJ-vanoce2DPJ-Vanoce4

 

Velikonoční náladu umocní tvořivá dílna, během níž si malí i velcí vytvoří půvabné velikonoční dekorace, vyzkouší tradiční i netradiční zdobení kraslic, upletou pomlázku a ještě mají možnost ochutnat báječné velikonoční pochutiny.
Děti nadchne malování perníčků a výroba a zejména zdobení proutěných zahrádek se zeleným obilím. Všechny bez rozdílu věku lákají dráty, ze kterých si vytvarují ovečky, ptáčky, kytky, motýly a jiné ozdoby. Vajíčka vyparádíme klasickou voskovou batikou nebo mramorováním, ti odvážnější zkusí i vrtat do skořápek dírky.
V přestávkách mezi dílnami mohou návštěvníci ochutnat různé druhy zvykoslovného pečiva (jidášky, ptáčky, mazance apod.)
Termín konání a více informací najdete na www.dumpodjasanem.cz

DPJ-Velikoce-drat3DPJ-Velikonoce-zahradky

 

Symbol města Trutnova drak má své další zpodobnění. Do výčtu akcí, které tento bájný tvor zastřešuje, patří i závody dračích lodí s názvem Draci na Dolcích

„Našim přáním je, aby si dračí lodě vyzkoušeli normální lidé, z toho důvodu není závod určený profesionálům, ale amatérům-nadšencům,“ vysvětlil organizátor akce Tomáš Svolinský.
Atraktivní podívaná plná sportovních zážitků čeká nejenom pro fanoušky týmů, ale i nesportovce. Pokoukání na původně čínské dračí lodě, s historií starou více jak dva tisíce let, je skutečně efektní. Při plném nasazení posádky vypadá loď jako skutečně pohyblivý drak. Plavidlo má tvar otevřené kanoe s dračí hlavou na špici a s ocasem na zádi. V sestavě je až dvacet pádlujících závodníků, tempo udává bubeník, kormidelník na zádi udává směr.
Součástí sportovního dne je i doprovodný program.

Informace pro závodníky:
Vyzýváme všechny příznivce sportu a dobré nálady, ať spojí síly a utkají se o putovní pohár s jinými posádkami.
Závod je otevřen široké veřejnosti a účastnit se může každý. Stačí utvořit tým ze svého pracovního nebo jiného kolektivu. Posádku tvoří 16-20 pádlujících, bubeník a kormidelník (zajištěn pořadateli ). Menší skupiny nemusejí zoufat a mohou se přihlásit, stačí udat počet lidí v týmu a organizátoři je sloučí s jiným družstvem, se kterým utvoří kompletní tým. Všechny posádky se utkají na tratích 200 m. Ujet ve společném rytmu tuto trať je neskutečný adrenalin a pořádná makačka!
draci lode 5Akce se koná na přírodní nádrži v Kempu Dolce.
Pro děti i jejich rodiče je připraven bohatý doprovodný program plný zábavy. Děti se mohou těšit na trampolínu, dětské hřiště, minigolf a mnohé další atrakce

Po závodech všechny čeká velkolepá párty s koncertem
V areálu je možnost ubytování ( pro účastníky závodů za zvýhodněné ceny) Rezervace nutná předem na tel. 774 233 342.

Fotky z roku 2012: http://trutnovinky.cz/index.php?gid=68792

Více na www.camp-dolce.cz

 

Název výstavy, kterou každoročně ve druhé polovině srpna pořádá Český zahrádkářský svaz Trutnov 2, hovoří sám za sebe. V areálu Speciální školy a SK Trutnov v Horním Starém Městě však mimo květin najdete i výstavu hub, okrasného ptactva a včelařskou expozici. K dobré pohodě přispívá i doprovodný kulturní program. Termín konání a další informace o výstavách najdete na www.svetkvetin.eu.

 

 

Vždy ve druhé polovině srpna probíhají mezinárodní taneční open workshopy. Nejenom pro trutnovskou veřejnost je připravena možnost, seznámit se se zajímavými tanečními technikami a poznat lektory z několika zemí. Lekce probíhají od pondělí do čtvrtka vždy od 18:30 – 19:30 hodin v novém tanečním sále ZUŠ Trutnov, budova A – Školní ulice. Nezáleží na věku ani předchozích tanečních zkušenostech, workshopy jsou určeny všem, kdo se chtějí o tanci dozvědět něco nového a především si vyzkoušet danou taneční techniku na vlastním těle.
Na vybrané lekce je nutné si předem rezervovat místo z důvodu omezené kapacity tanečního sálu e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Více informací o lektorech a festivalu: www.zustrutnov.cz/dance.aspx.

 

Počasí Trutnov

Podrobná předpověď počasí pro Trutnov ze stránek yr.no v češtině
meteobox

Pohotovost

cerveny-kriz-prumer-10cm

Pravidelné akce v Trutnově

A.T.I.C.

certifikat TIC

 

TV DRAK

TV-DRAK-logo

Navštivte Trutnov

Navstivte Trutnov-1

Je to pro vás daleko nebo nemáte čas?

Navštivte ho zde a určitě se cesty zkrátí a najdete i čas ke skutečné návštěvě.

Sportovní zpravodajství

z Trutnova a okolí
Pojďme si společně zasportovat a udělat něco pro své zdraví
www.trutnovmestosportu.cz

TRUTNOV V TOULAVÉ KAMEŘE ČESKÉ TELEVIZE

Videa z našeho města pod názvy:

  • Košíkář (velikonoční zvyky a pletení košů v Domě pod jasanem).
  • Trutnov(Město a Galerie draka a Den bitvy 27.6.1866).
  • Tkalcovské muzeum a Pevnost Stachelberg najdete v reportážích v regionech na stránkách Toulavé kamery.

NEJBLIŽŠÍ AKCE TRUTNOV