IMG_2542-1
IMG_1892
IMG_8351
IMG_5932
IMG_3764
IMG_9193
IMG_3262
IMG_8298
IMG_7780
IMG_8334
IMG_2542-1
IMG_1892
IMG_8351
IMG_5932
IMG_3764
IMG_9193
IMG_3262
IMG_8298
IMG_7780
IMG_8334
Lyžování

Lyžování v těsném okolí města

Trutnov - běžkařský ráj

Při dobrých sněhových podmínkách je možné vyběhnout na lyžích již z městského parku. Přímo v Trutnově se běžecké trasy upravují na kopci Chmelnice v okolí sportovního areálu Paradráha a v oblasti Nových dvorů.

Z Trutnova je možné vyrazit z Nových Dvorů na Babí a dále na Rýchory. Tato trasa je napojena na Krkonošskou magistrálu, zdatnější běžkaři tedy mohou dojet až k česko-polské hranici na Pomezních Boudách, jež je od Trutnova vzdálena 25 km.

Informace o aktuálním stavu upravovaných běžeckých stopách najdete na http://www.olfincar-vella.cz/informace-o-bezeckych-tratich/

Sjezdové lyžování

Mimo rozsáhlé lyžařské areály v celých Krkonoších je možné využít i nabídku lyžařských středisek v bezprostřední blízkosti města:

Petříkovice
SKI areál se nachází v obci Petříkovice, 8 km od Trutnova směr Radvanice a Adršpach. Sjezdovky se rozkládají na úpatí Jestřebích hor. Toto místo mohou běžkaři a vyznavači zimních sportů využít jako výchozí bod pro zimní turistiku.
Sjezdovky jsou vhodné pro lyžaře začátečníky, zdatné lyžaře, snowboardistky a snowborďáky, pro rodiny s dětmi i školní výcviky. Večerní lyžování pod umělým osvětlením nabízíme těm, kteří sjíždění kopců nemají za celý den dost nebo si chtějí zasportovat po práci. Mimo to najdete v areálu lyžařskou školu a půjčovnu lyží.
Více na www.petrikovice.cz.

Mladé Buky
Areál Mladé Buky leží ve východních Krkonoších, 9 km od Trutnova směrem na Krkonoše. Díky šířce a profilu tratí nabízí areál lyžařské vyžití rodinám s dětmi i lyžařům hledajícím klidnější svahy a vleky bez front. Na své si však ve snowparku přijdou i snowboardisté a freestylisté.
Mimo to je dětem i začátečníkům k dispozici oddělený dětský KIDpark, jež je vybavený pojízdným kobercem, lanovým vlekem, četnými figurkami a průjezdy pro pobavení. Kdo má rád adrenalin, určitě využije 1520m dlouhou bobovou dráhu Berta nebo zimní tubing, který je pro návštěvníky zcela zdarma.
Večerní lyžovaní na 4,1km upravených a osvětlených tratí vám každý večer nenabídne žádný jiný areál v ČR. Půjčovny vybavení, lyžařské školy, restaurace, skibusy z Trutnova a parkování na zbrusu novém parkovišti zdarma je samozřejmostí.
Více na www.areal-mladebuky.cz.

Půjčovny
Nemáte s sebou vlastní vybavení na ten sport, který Vás právě láká? Obraťte se na půjčovny v Trutnově:

HUDY sport Trutnov, Bulharská ul.
pro zimní sporty nabízí:

  • 5 párů lyží pro skialpinismus zn. Dynafit, vč. pásů a vázání
  • 8 párů skialpinistických bot zn. Dynafit
  • nastavitelné hole
  • 5ks lavinových setů, které obsahují: vyhledávač (pípák), lavinová sonda, lopata
  • 5 párů sněžnic

Dokáže zajistit pro individuelní nebo skupinovou akci účast horského vůdce s mezinárodním certifikátem. Pro vícedenní akce zajistí levné ubytování na hřebenech Krkonoš.
Kontakt: mob. prodejna: 734 708 874
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.hudy.cz

Levný sport, s.r.o., Na Struze 30, 541 01  Trutnov
půjčuje veškeré vybavení na všechny zimní sporty, a to proti dvěma platným osobním dokladům (OP, ŘP, PAS) neb finanční záloze.
Kontakt: tel.: 777 202 901, www.levny-sport-bazar.cz