Hledat
Menu
Sdílet
Oblíbené

Naučná stezka Podoby Rýbrcoula

Co takhle dát si Rýbrcoula? Rýbrcoul je bájný duch hor, předobraz nám známého Krakonoše. Jeho nejstarší podoba je zachycena na Helwigově mapě Slezska z roku 1571. V Trutnově můžeme jeho prvotní tvář spatřit také dnes. Majestátně se tyčí na kruhovém objezdu směrem do hor a všem jeho podobám je věnována i naučná stezka na okraji městského parku.

Trutnov, Naučná stezka Podoby Rýbrcoula, Rýbrcoul

Rýbrcoulova naučná stezka je nenáročná, krátká trasa, kterou zvládnou i nejmenší děti. Prostřednictvím dřevěných soch od místních umělců seznamuje návštěvníky s četnými podobami postavy Rýbrcoula. Začátek stezky začíná u mateřské školky Na Struze, kde je na informační tabuli představen základní příběh, spjatý s Rýbrcoulem.

Samotná stezka má 7 zastavení a končí na vyhlídce na Trutnov nad nemocnicí, kde se postava Rýbrcoula setkává s dalším symbolem města Trutnova, bájným drakem. Stezku vytvořil místní spolek Rýbrcoul – duch hor, jehož snahou je uvedení postavy Rýbrcoula ve všeobecnou známost. 

Navíc, za zdolání stezky můžete získat i malou odměnu, a to, pokud si v trutnovském turistickém informačním centru vyzvednete letáček s úkoly, za jejichž splnění slíbenou odměnu obdržíte.