Vyhledat
Menu
Sdílet
Oblíbené

Užijte si komentovanou procházku po stopách bitvy 1866

Novinkou pro letošní rok jsou komentované procházky po naučné stezce Po stopách bitvy u Trutnova 27. 6. 1866 s prohlídkou památníku generála Gablenze s rozhlednou.

Trutnov, komentovaná prohlídka NS Po stopách bitvy u Trutnova 27.6.1866, památník generála Gablenze, rozhledna Šibeník

Události prusko-rakouské války 1866 ve východních Čechách stále přitahují pozornost. Ne jinak je tomu v Trutnově, kde se 27.6.1866 odehrála z celé války jediná bitva, ve které zvítězili Rakušané, a to pod vedením generála Ludvíka Gablenze, který byl následně pochován v pylonu – rozhledně v Trutnově.

Trasa procházky

Naučná stezka věnovaná bitvě je dlouhá necelé 3 km a vede příjemným lesoparkem. Z tabulí se dozvíte téměř všechny zajímavosti a podrobnosti, ale zasvěcený komentář fanouška, to je přece jenom něco jiného. Různé příhody a záludnosti vedení válek a bitev, přiblížení osudů těch, kteří zde našli své poslední místo, to z žádného informačního materiálu nevyčtete. Bonusem je možnost drobného občerstvení ve srubu u rozhledny. Sraz zájemců je u TIC Trutnov na Krakonošově náměstí.

Termíny

Prohlídky se konají v pondělí: 5.7., 19.7., 2.8. a 16.8. v 10 a ve 14 h.

Vstupné

Základní vstupné je 100 Kč/osobu, děti školního věku 50 Kč a rodina 250 Kč. Procházka potrvá asi 3 h a vede samozřejmě z kopce do kopce.

Suvenýry

U památníku generála Gablenze je malý srub, kde je možné zakoupit drobné občerstvení a dárkové a upomínkové předměty.

Další aktuality

Nakukovat tajně někomu do domácnosti není úplně to ono. Ale u čápů se to tak nebere. Chcete-li vidět, jak žije rodinka, která bydlí na komíně slovutného trutnovského pivovaru Krakonoš, neváhejte...
Během prázdninových měsíců je v provozu mezinárodní linka turistických vlaků do Polska. Pojedou na dvou linkách, a to z Trutnova přes Královec a Lubawku do Sędzisławi a z Adršpachu přes Meziměstí do...
Také v Trutnově jsme připraveni na prázdninový provoz. Na vybraných autobusových linkách je možné přepravovat mimo běžných zavazadel také jízdní kola.