Hledat
Menu
Sdílet
Oblíbené

Cirk-UFF se opět vrací

Festival nového cirkusu, který se pravidelně koná v Trutnově na začátku léta, zve na špičkové zahraniční soubory i českou elitu. Letos proběhne v termínu 1. - 5. června.

Festival, cirk-uff, Trutnov

Na koho se můžeme těšit?

Perličkami budou zahraniční performeři včetně uhrančivé akrobatky Thuly Moon, známé především z Cirque du Soleil. Právě ona bude ústřední postavou představení Through de Truth, které bude zároveň produkční premiérou pro organizátora festivalu, tedy UFFO Trutnov.

Circa

Festival již od svého prvního ročníku zve špičkové zahraniční soubory. Protože se v posledních letech specializuje na Austrálii, bude letošním trhákem špičkový australský soubor Circa, který přiveze show Humans. Deset akrobatů diváky provede strhující cestou objevování, co to znamená být člověkem. Při zkoumání fyzických limitů svých těl jsou akrobaté tlačeni do extrému a kladou si otázku, kolik toho jako lidé můžeme přijmout

Sisus Sirkus

Premiéru inscenace Memoirs Of Mud pro Cirk-UFF připravuje finský soubor Sisus Sirkus. „Zablácené paměti“, to je komediální a zároveň dojemný příběh dvou žen, hledajících své místo v současném dezinfikovaném světě. A bláto rozhodně nebude jen imaginární pojem... Provokativní, hravé, odvážné a prostě krásné dobrodružství plné špíny, třpytek, zeleniny a paroží.

Domácí scéna

Festival je zároveň přehlídkou toho nejlepšího, co vzniká na domácí novocirkusové scéně. K pravidelným účinkujícím patří třeba Cirk La Putyka, Squadra Sua, Holektiv nebo Cirkus TeTy. K elitě lze bez debat počítat Losers Cirque Company. V představení skromně pojmenovaném Grandiózní hlavní hrdinové touží vytvořit průlomové umělecké dílo s mimořádnou duchovní a kulturní hodnotou.

Klára Hajdinová

Ta se ocitne V kruhu, což je titul sólové akrobatické performance o kruhu, ze kterého občas zdánlivě nejde vystoupit. Zpracovává nepříjemná témata současnosti - úzkost, paniku a deprese. Kruh symbolizuje lék, pilulku, kterou si berete každý den, symbolické motání se v kruhu psychofarmak a terapií.

AirGym Art Company

Hned dvě různá vystoupení odehraje AirGym Art Company - Tajemství oblaků a Hotel Laputa. Soubor se představil i na loňském ročníku se dvěma různými představeními, špičkovou akrobacií a silným příběhem doprovázeným skvělou hudbou. Těšíme se, jaké příběhy letos prožijeme s akrobatickou skupinou podvedením Tomáše Pintéra.

Blackout Paradox & MansterVille

Tradičním bodem programu bývá i atraktivní večerní ohňová podívaná. Propane Punk Show obstarají Blackout Paradox a MansterVille.

A na závěr...

Závěrečný festivalový den pak bude ve znamení cirkusových dovedností. Uvidíte žonglérskou show Bratří v tricku, workshopy, pohádku... To vše samozřejmě nejen pro děti.

Více informací o všech vystoupeních, která v rámci festivalu můžete zhlédnout v šapitó, ve společenským centru UFFO anebo před ním, najdete na cirkuff.cz.

Podrobný program

Další aktuality

To je možností! Tak třeba Komentovaná vycházka po NS Den bitvy u Trutnova 27.6.1866 Na naučné tabule zapomeňte. 11. a 25. července a 8. a 22. srpna si naučnou stezku projděte s průvodcem. Bitvu...
Dvanáctý ročník festivalu je minulostí. V divácích, pořadatelích i účinkujících však ještě doznívají emoce a před zavřenýma očima defilují neskutečné akrobatické kousky, které nám naprosto přirozeně...
Jako každý rok i letos se svezete autobusem nahoru, pokocháte se krásou hor, ať už ze sedla kola nebo vlastní výšky, a zpáteční linkou zamíříte zase zpět. Přepravovat je možné i elektrokola -...