Hledat
Menu
Sdílet
Oblíbené

Kameny zmizelých

Město Trutnov se připojilo k mezinárodnímu projektu Stolpersteine a 15.11.2021 odhalilo v centru města první Kameny zmizelých. Chce tak trvale uctívat a připomínat památku zdejších obyvatel, kteří během holokaustu zahynuli v koncentračních táborech. 
Na Krakonošově náměstí před čp. 70 je kámen věnovaný Ernstu Altschulovi, v Jihoslovanské ul. před čp. 26 se nacházejí tři kameny věnované Pinkasu Fleschovi, Martě Fleschové a Otto Fleschovi a ve Slezské ul. jsou dva kameny věnované MUDr. Juliu Kohnovi a Leopoldině Kohnové.

Trutnov, Kameny zmizelých, Havlíčkova ulice, foto Miloš Šálek

Další aktuality

Léto a prázdniny v plném proudu, to chce také nějaké dobrodružství. Ale když dobrodružství, tak bezpečně. Proto využijte odborně postavené MTB stezky Trutnov Trails a bike park Vlčka. Od nejmenších...
Projděte si stinný park a lesopark anebo napumpujte adrenalin do žil na MTB stezkách. Ochlazení během horkých letních dnů nabízí koupaliště, večery příjemně zakončí film v letním kině.
Dvanáctý ročník festivalu je minulostí. V divácích, pořadatelích i účinkujících však ještě doznívají emoce a před zavřenýma očima defilují neskutečné akrobatické kousky, které nám naprosto přirozeně...