Hledat
Menu
Sdílet
Oblíbené

Návštěvníkům zpříjemní pobyt v Krkonoších Karta hosta

Tato karta otevírá bránu východních Krkonoš dokořán. Pokud se turisté chystají vyrazit do Krajiny pod Sněžkou, mohou se těšit na zajímavý benefit. Už bezmála 270 ubytovatelů vydává hostům Kartu hosta Krajiny pod Sněžkou, díky níž získají desítky slev u poskytovatelů nejrůznějších služeb. Do budoucna by se Karta hosta měla stát doslova průvodcem nejvyššími českými horami.

Karta hosta

„Už v letošní zimě díky ní návštěvníci dosáhnou třeba na slevy na večerní lyžování v Peci pod Sněžkou nebo Janských Lázních, vstup do trutnovské galerie moderního umění EPO1 i muzea v Žacléři, vícedenní skipasy v Mladých Bukách, lanovku na Sněžku, parkování v Peci pod Sněžkou a Velké Úpě, pobyt ve wellness nebo nákupy. A do budoucna počítáme s jejím dalším rozvojem, aby svému držiteli co nejvíc usnadnila a zpříjemnila pobyt,“ říká Filip Košťál, nový ředitel destinační společnosti Krajina pod Sněžkou. 

Kartu hosta vydávají ubytovatelé v elektronické či tištěné podobě zcela zdarma každému ubytovanému návštěvníkovi, zaregistrovanému v systému destinační společnosti. Jejím prostřednictvím lze využít více než 40 slev a výhod. A zájem o ni rychle roste. Zatímco vloni se během pilotního provozu vydalo 11 tisíc karet, za letošní rok jich už bylo 95 tisíc. A to je před námi tradičně silný prosinec. 

Systém Karty hosta je pro ubytovatele zcela zdarma. Eviduje rezervace hostů a do značné míry automaticky zajišťuje všechna povinná hlášení na obec, cizineckou policii i statistický úřad. Velmi využívanou funkcí je PreCheckIn – drtivá většina hostů odesílá potřebné údaje ještě z domova, takže odpadá administrativa při jejich příjezdu.

Karta hosta Krajiny pod Sněžkou je dnes jedním z mála funkčních kartových systémů v Česku, který nezávisí na nejistých dotacích. Na provoz přispívají členské obce částí vybraných ubytovacích poplatků. Karta hosta tak vlastně funguje z peněz, které do regionu přinášejí sami turisté. A my jsme rádi, že je můžeme vracet zpět do rozvoje cestovního ruchu v Krajině pod Sněžkou.
 

Další aktuality

Turistické informační centrum v Trutnově hledá posilu do svého týmu Zajímáš se o...
Trutnov město draka Město Trutnov leží na místě, kde byl dle pověsti zabit drak...
Kino Vesmír myslí i na seniory a osoby se zdravotním postižením. Každou první...