Hledat
Menu
Sdílet
Oblíbené

Artu kus

Festival Artu Kus si užije každý, kdo je zvídavý a kreativní. Festival divadla, hudby, tance, výtvarného umění a vůbec všeho možného  nabídne divákům souboje ve slam poetry, několik divadelních představení, videomappingové projekce i pestrý multižánrový hudební program.

Trutnov, areál Bojiště
Trutnov, areál Bojiště, festival Artu kus

TOP účinkující

Mezi účinkujícími se objeví Geisslers Hoffcomoedianten z pražské VILY Štvanice, dojde na představení pohybového divadla i contemporary dance nebo na podivuhodný česko-islandský projekt Václava Havelky z Please The Trees fyield, mísící elektronickou hudbu se zvuky přírody - a objeví se i slavný slon Jumbo.

O festivalu

U toho ovšem Artu Kus nezůstává: nestaví diváky do role pasivních přihlížejících, ale tradičně nabídne návštěvníkům i možnost si řadu tvůrčích a řemeslných činností vyzkoušet: od tvorby animovaných filmů přes keramiku a linoryty až po výrobu barefootové obuvi. Letos dokonce přibude i hudební workshop nebo možnost vyzkoušet si na vlastní pěst foukání skla.
Z hudebního programu letos zaujme především raper Hugo Toxxx, známá pražská elektronická kapela Skyline, klezmerové uskupení Trombenik nebo americký raper a raggamuffin Jamalski. Kromě nich vystoupí řada méně profláklých, ale bezesporu zajímavých a osvěžujících projektů, jež sklízí u odborné i laické veřejnosti v poslední době samou chválu: improvizující jazz/funky/blues minus123minut známého multiinstrumentalisty Zdeňka Bíny, elektropopové trio Koňe a Prase, alter ego Samira Hausera Bruno Ferrari, netradiční elektrojazzová fúze X_jazz, kytarová new wave Noisetrap nebo exčlen Blue Effect a Walk Choc Ice Honza Křížek. To je solidní (a na tuzemské poměry i dost odvážný) výběr z aktuální české alternativní scény, který návštěvníci pražských a brněnských klubů dobře znají, na venkovním festivalu jej pospolu ale můžete slyšet jen málokdy.

O areálu

Významnou předností Artu Kusu je i místo, kde se odehrává: Krásný přírodní areál s amfiteátrem, v němž se střídají slunná místa i stín stromů. V noci pak navíc park ožívá dechberoucími světelnými projekcemi, čímž se mění doslova v pohádkový les – kdo neviděl, neuvěří. Celý areál ještě donedávna chátral a oživili jej právě až tvůrci nového festivalu, kteří do místa znovu vrátili společenský i kulturní frmol a obnovili rovněž zašlou tradici promítání letního kina. Místo nedaleko hor je pro podobný „malý“ a alternativní festival jako stvořené, ideální pro všechny, kdo mají rádi klidnější prostředí i pro rodiny s dětmi – pro děti se zde kromě všemožných tvůrčích a sportovních aktivit ostatně nachází i malá lesní školka, kde je mohou rodiče bez obav na chvíli zanechat, chtějí-li se věnovat programu pro zletilé. (Vstup mají děti do 13 let zdarma – stejně tak pro seniory nad 70 a držitele průkazů ZTP.)
Trutnov, malebné město pod Krkonošemi, lze právem nazvat městem festivalů. Areál zvaný Bojiště leží v těsné blízkosti hlavní příjezdové komunikace ve směru od Hradce Králové, v místech dávno proběhlé bitvy.

Program           Předprodej 

Další povedené akce

JUST NOW Koncerty pro letní pohodu mezi Společenským centrem Uffo a dvěma venkovními kavárnami, večer tamtéž můžete pokračovat letním kinem. Bez vstupného
ŠAKALÍ LÉTA, muzikál - komedie z roku 1993 Promítání v centru města na prostranství před Společenským centrem Uffo, hned vedle kavárny. Její pohostinnost využijete před setměním, než začne film i v...
TAJEMSTVÍ OCELOVÉHO MĚSTA Československo/ 1974/ režie Ludvík Ráža