Hledat
Menu
Sdílet
Oblíbené

Bike park Vlčka

Lesnaté a pahorkovité okolí města přímo vybízí ke sportování v přírodě. MTB stezky a bike parky patří dnes k těm nejpopulárnějším. Bike park Vlčka v lesoparku nad Trutnovem se řadí k těm, kde si své užijí i ti nejnáročnější jezdci. Jsou zde nejenom přírodní traily, ale také uměle vystavěné dřevěné překážky a nadjezdy.

Trutnov, Městský park a lesopark, MTB stezky, Bike park Vlčka

Dráhy na Vlčce se liší jak svým charakterem, tak obtížností.  Přitom lze jednotlivé dráhy v několika místech různě kombinovat. Vzniká tak široká škála možností pro jezdce všech stupňů dovednosti.
Najdete tu dráhu, kde si začínající jezdec vyzkouší první metry a se sportem se tak postupně sžije, stejně jako partie mistrovské. Jsou zde různě dlouhé skoky, ty nejdelší přesahují 10 m, najdete tady klopené zatáčky i rovné úseky, těžký kamenný trail, dropy různých výšek, klopené i rovné lávky, boule a další překážky. Ty jsou stavěné z přírodních materiálů – hlíny, kamene, dřeva, a tak přírodě neškodí.
Bike park je volně dostupný, všechny však upozorňujeme, že nutné ho využívat s ohledem na vlastní schopnosti a dovednosti. Řád parku je viditelně vyvěšený na přístupných cestách.
V lokalitě se každoročně koná národní DH závod VLČKA TRAILS
K areálu se pohodlně dostanete z města na kole a je situovaný nedaleko venkovního sportoviště na Paradráze. Tam je možné ve sportování a posilováni v přírodě pokračovat.

Mapa
GPS
50.5523889N, 15.9190592E
V blízkosti

Informace

Také stojí za návštěvu

Trutnov ležící v údolí řeky a obklopený pahorky a lesy, to je ideální místo pro MTB stezky. Trutnov trails je stále se...
<>