Hledat
Menu
Sdílet
Oblíbené

Park a lesopark

Park založený v roce 1890 na úbočí kopců Janský vrch a Šibeník je kouzelným místem pro krátkou procházku i půldenní výlet. Navazují na něj totiž lesopark a příměstské lesy se spoustou upravených cest. Lze tudy chodit jen tak nebo se nechat vést naučnými stezkami:

Trutnov Park a lesopark

Park

Do parku vstoupíte hned za záchytným parkovištěm U studny. Z náměstí je to přes hlavní silnici jenom pár minut (doslova).

Ve spodní části je zeleň upravená ve francouzském stylu s kašnou s nezbytným drakem (ten býval až do konce 19. věku na náměstí). Širokým schodištěm vystoupíte o etáž výše, kde je busta Uffo Horna, trutnovského básníka a revolucionáře roku 1848, a sousoší Smrti, jedno z nejvýznamnějších děl rovněž trutnovského sochaře Emila Schwantnera, který se proslavil zejména protiválečnými pomníky po první sv. válce.

Dále vás upravené cesty povedou kolem araukaritů do arboreta v anglickém stylu. Mimo mnohých krasavců se park pyšní také druhým nejvyšším stromem v ČR, je jím borovice černá. 

Lesopark

Jak budete stoupat stále výš, přejdete plynule do lesoparku a příměstských lesů, které jsou skutečnou chloubou města a kterými můžete procházet dlouhé hodiny bez obav, že byste se ztratili. Na mnohých místech jsou krásné vyhlídky na Trutnov a na Krkonoše.

Parkem a lesoparkem prochází naučné stezky Den bitvy u Trutnova 27.6.1866 a Rýbrcoulova naučná stezka

Fit stezky

Na Paradráze, kopci Houska a na Poříčském hřbetu si dáte do těla na venkovních fit stezkách. Unavené nohy přivítají posezení na odpočívadlech nebo altánech, které jsou vybavené ohništi a připraveným dřeven. Tak vám může přijít k chuti i opečený buřt.

Lesy jsou ke svým návštěvníkům velmi přátelské, buďte prosíme i vy k nim a dodržujte návštěvní řád, pořádek a klid.

Mapa
GPS
50.5579433N, 15.9113700E
Soubory ke stažení
Stáhnout
Mapka s popisem - Lesopark formát jpg (1.63 MB)
Stáhnout

Také stojí za návštěvu

Historické centrum
Historické jádro města je od roku 1990 městskou památkovou zónou. Tvoří ji nepravidelný, dodnes patrný oválný útvar...
<>
Vojenské památky
Kaple sv. Jana Křtitele (Janská kaple) byla postavena z iniciativy Jana Mořice Dreyschocka na Janském vrchu v roce 1714...
<>
Vojenské památky
20 m vysoký pomník ve tvaru obelisku najdete na návrší kopce Šibeník. Připomíná bitvu u Trutnova 27. června 1866, ve...
<>