Hledat
Menu

Cirk-UFF

Ten nejlepší počin v České republice. Tak vyhodnotil Cirk-UFF – trutnovský festival nového cirkusu prestižní ekonomický časopis The Economist v roce 2014. A festival vzkvétá. Každoročně se tu na přelomu května a června představí nejlepší světové špičky z Francie, Austrálie, USA a také naše La Putyka nebo Losers Cirque Company. Představení probíhají ve Společenském centru UFFO, v šapitó a na venkovních pódiích.

Cirk-Uff

Skoro každý rok se některý soubor uvede premiérou, nezřídka premiérou i derniérou. To, když se jedná o představení udělané na míru aréně v UFFU. Není výjimkou, když se spojí umělci z různých mateřských souborů a právě tady a jenom tady vystoupí společně.

Představení se konají v divadelním sále nebo v aréně v Uffu, v přilehlém šapitó, na prostranství před Uffem a v ulicích města. Poslední dvě jmenovaná místa jsou pro shlédnutí volně přístupná. Festival má také svůj doprovodný program, jako je party v pruhovaném triku v garáži nebo program LeGrando.

Malí i velcí návštěvníci si vyzkouší několik cirkusových disciplín, např. chůzi po hřebících, chůzi na laně, akrobacii nebo žonglování. Festival trvá 4 – 6 dnů a končí zpravidla první červnový víkend, kdy jsou na programu finálová vystoupení.

Psát a číst o tak dynamické události plné neustálých proměn a změn je příliš statické. Prohlédněte si, jak některé okamžiky zachytil fotoaparát a hlavně na Cirk-UFF přijeďte.