Hledat
Menu
Sdílet
Oblíbené

Cyklostezka 4212 - Po stopách války 1866

Cyklostezka 4212 je součástí dálkové cyklistické trasy, která směřuje z polského příhraničí přes Trutnov do Dvora Králové nad Labem a dále až na bojiště rozhodující bitvy celé Prusko-rakouské války – Chlum u Hradce Králové. 

Trutnov, cyklostezka 4212 Po stopách války 1866, památník generála Gablenze

U Trutnova se jedná o okruh 12 km, který navazuje na NS „Den bitvy u Trutnova – rakouské vítězství 27.6.1866“ a prochází dalšími místy významných bojů u severozápadní části Starého Rokytníku a Bojiště. Trasa vede po stávajících nebo nově vybudovaných lesních či polních cestách, krátký úsek po málo frekventované silnici. Je tak vytvořen okruh, jehož začátek i konec jsou u památníku generála Gablenze.

V blízkosti cyklostezky jsou rozmístěna zastřešená odpočívadla, kde můžete posedět a nabrat nových sil a altány s ohništěm a zásobou dřeva, vhodných pro opékání. V blízkých rekreačních lesích najdete pro změnu mnoho cvičebních prvků včetně posilovací sestavy a Bikepark Vlčka, kde si můžete vyzkoušet svoji zručnost na dřevěných lávkách, dropech, klopených zatáčkách a skocích, rozdělených podle své náročnosti a charakteru.

Upozornění: v souvislosti se stavbou dálnice D11 může dojít na některých úsecích cyklostezky ke zhoršené kvalitě cest.