Hledat
Menu
Sdílet
Oblíbené

Dračí lodě na Dolcích

Rekreační areál Dolce u Trutnova poskytuje již tradičně prostor amatérským závodníkům a nadšencům v utkání o putovní pohár města Trutnova. Závod se koná většinou v červnu a na trase dlouhé 200 metrů nabízí jedinečnou možnost vyzkoušet si jízdu na plavidle tvaru otevřené kanoe, opatřené na špici dračí hlavou a ocasem na zádi. Symbol města Trutnova, drak, ožívá tedy i tady za městem.

Trutnov, Sportovní a rekreační areál Dolce, Závody Dračích lodí o putovní pohár města Trutnova, detail hlavy lodě

Zúčastnit se může opravdu každý. Stačí utvořit 16 – 20ti členný tým ze svého pracovního, rodinného nebo jiného kolektivu a jít do toho. Zoufat nemusejí ani menší skupiny. Stačí se přihlásit, udat počet lidí v týmu a organizátoři akce je sloučí s jinou menší skupinou, se kterou pak kompletní tým utvoří. Ujet ve společném rytmu tuto trať je neskutečný adrenalin a pořádná makačka! Proto budete potřebovat bubeníka, který udává tempo a kormidelníka, který udává směr (zajištěn pořadateli). Pokoukání na původně čínské dračí lodě, s historií starou více jak dva tisíce let, je skutečně efektní. Při plném nasazení posádky vypadá loď jako skutečně pohyblivý drak, a tak i nesportovci ocení dech beroucí podívanou.

Součástí sportovního dne je doprovodný program plný zábavy pro malé i velké diváky. Děti se mohou těšit na trampolínu, skákací hrad, dětské hřiště, malování na tvář, turnaj v lukostřelbě a mnohé další atrakce a po závodech na všechny čeká velkolepá párty s koncertem. Samozřejmostí je přehršel dobrého jídla (grilované speciality, dračí menu), pití, muziky, ale hlavně dobré zábavy.

V areálu je možnost ubytování (pro účastníky závodů za zvýhodněné ceny). Rezervace je však nutná předem.