Hledat
Menu

JAZZINEC

Když z malého jamování ve vinárně vznikne mezinárodní festival, který se koná každý rok téměř celý rok, je tu Jazzinec – vícežánrový festival jazzu, blues, funky a word music. První koncerty začínají v únoru, kdy až do dubna probíhá jedna akce týdně. Vyvrcholením je Festivalové finále. V podzimních měsících navazují After Parties a Autumn Parties. Festival doprovází výstava fotografií Jazz world photo.

Trutnov, Jazzinec 2020

Festival Jazzinec patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co můžete v této oblasti nejenom v Trutnově, ale v celém Česku vidět, slyšet a zažít. Zdejší skvělé publikum umí přivítat ty největší hvězdy a vytvořit pro ně milou a přátelskou atmosférou.

Že si jenom tak nehrajeme do kapsy, osvědčují slova hvězd samotných:

Mimořádná energie a silná vůle. A parádní prostory! (John Medeski)

Fantastické, nečekal jsem, kolik skvělých momentů tu zažiji a skvělých lidí tu poznám. (Victor Bailey)

Tak malé město a tak úžasné a vstřícné publikum! (Harry Waters)

Festival založený v roce 1999 jako několikadenní přátelské jamování ve vinárně, probíhá dnes v několika sálech a prostorech Trutnova. Hlavní koncert se koná v UFFU (Společenské centrum Trutnovska – držitel ocenění Stavba roku 2011). Další probíhají v Koncertní síni Bohuslava Martinů, což je bývalý evangelický kostel s neopakovatelnou atmosférou, nebo v původním Music restaurantu Pod hradem.

Zvláštností festivalu je každoroční mimořádný koncert, na němž zahrají společně světové hvězdy s českými muzikanty. Tyto koncerty jsou určené speciálně pro Jazzinec a jinde je neuslyšíte.

Na Jazzinci se také uděluji ceny vítězům mezinárodní fotografické soutěže JAZZ WORLD PHOTO. Při té příležitosti probíhá ve výstavním prostoru městského úřadu první ročníková výstava. 

www.jazzinec.cz
www.jazzworldphoto.com