Hledat
Menu
Sdílet
Oblíbené

Sejmutí draka

Už je to tak. Už je po létě a trutnovský drak se odebere k zimnímu spánku, aby zase příští rok v květnu při slavnostech Už ho nesou! byl opět na věž Staré radnice vyzdvižen.

 

Trutnov, Krakonošovo náměstí
Trutnov, Krakonošovo náměstí, Stará radnice, sundávání draka

Ještě před příjezdem pana Albrechta z Trautenberka a jeho družiny, která sejme draka z věže a uloží ho do podzemí, bude na náměstí veselo na 20 připravených herních stanovištích. Dosažené výsledky ale i samotné úsilí budou po zásluze odměněny drobnými dárečky, na náměstí předvede svůj um slavný kouzelník pan Krupička, vyhrávat bude pouliční šraml (Marta a Rasputin band), bude tu něco dobrého k snědku a samozřejmě všichni budou mít možnost se s drakem vyfotit. 

I kdyby lilo jako z konve, schováte se v podloubí a vše pojede jak po másle. Pozor! Začíná se přesně! Přijďte pobejt!

Další povedené akce

Že je Rýbrcoul předchůdce Krakonoše a co má společného s řepou, mnozí ví. Rýbrcoul = Řepočet, čili „Počítač řep“ - německy Rübezahl, polsky Liczyrzepa. Ale proč tomu tak je se dozvíte v jednom z...
Chodit od lokálu k lokálu, poslouchat hudbu všech možných žánrů a potkávat dobré lidi je prostě boží - to je moto tohoto ojedinělého městského festivalu. Hrát se bude uvnitř i venku, festival se...
Bojíte se čertů? Bojíte se rádi? Jestli je vaše odpověď NE a ANO, neváhejte vyrazit na pekelnou prohlídku do měděného dolu Bohumír v Jívce na Trutnovsku.