Hledat
Menu
Sdílet
Oblíbené

Areál Bojiště

Areál se jmenuje podle toho, že i zde probíhaly v prusko-rakouské válce v bitvě u Trutnova 27.6.1866 urputné boje. Dnes už tu žádné boje neprobíhají. Naopak je to místo kultury, zábavy a pohody. V průběhu roku, zejména jeho teplejší části, se koná mnoho koncertů, vystoupení a festivalů. Úžasnou atmosféru tu získávají filmy promítané pod širým nebem, a to nejenom v létě, ale i v zimě.

Trutnov Areál Bojiště

Festivaly mohou být pro vás tím pravým důvodem, proč přijet do Trutnova na celý víkend. Jednotlivý koncert nebo film zase mohou příjemně zpestřit některý z večerů. 

Letní a zimní kino 

Jedná se o jedno z posledních kin v ČR, které ještě stále promítá na původní 35 mm filmové pásy. V programu kina převažují klasické filmové snímky 20.století zahraniční i domácí produkce. Jen těžko popsatelný je úžasný zážitek ze sledování filmů na jednom z největších venkovních promítacích pláten u nás (úhlopříčka bezmála 30 m), v klidném a příjemném přírodním prostředí.

Promítá se za každého počasí od května do září, vždy v soboty. Začátky dle západu slunce (20.45 - 21.30).

Každou sezónu se také do programu vejdou páteční pásma dětských filmových představení (konec srpna a do poloviny září). 

Absolutní raritou jsou potom adventní filmová představení pod širým nebem v rámci "zimního" kina, která před vánočními svátky znamenají ideální příležitost k nevšednímu setkání v pravé zimní atmosféře.

Parkování a kempování zdarma, v nabídce občerstvení jsou při přespání i snídaně. 

Deky k zapůjčení zdarma. 

Program letního kina 2022

Koncerty v Backstage 

Za plátnem letního kina, v legendární Backstage, kde se na svoje vystoupení připravovali a připravují světoznámí hudebníci, je v letních měsících v provozu víkendová terasa s občerstvením a každý pátek se zde konají koncerty pod širým nebem (mimo festivalové termíny).

Skvělá atmosféra, nabitý program, bohatá snídaně v rámci páteční vstupenky na koncert. Kempování a parking zdarma.

Celý areál Bojiště je Vám volně k dispozici pro rodinný program, sportovní aktivity, posezení i relax a je ideální základnou k výletům do Krkonoš a okolí. 

V rámci areálu bude Backstage Bojiště Vaším občerstvovacím středobodem a pohodlným zázemím (sprchy, WC). 

V nabídce najdete množství kvalitních nápojů, dobroty na gril a teplé i studené občerstvení. Provozovatelé se nebojí moderních receptů a myslí i na vegany a vegetariány. 

Samoobslužné grily jsou volně k zapůjčení a dřevo na zátop za dobrovolný příspěvek. 

Artu Kus Festival 

Jedinečný a originální 4denní festival zaměřený na hudbu, výtvarné umění, divadlo, vizuál a ostatní umělecká vyjádření. Je především oslavou svobodného ducha, otevřenosti, tolerance, kreativity a tvůrčího pojetí života. Předposlední týden v srpnu je areál domovem tohoto mladého objevu na české festivalové scéně. 

Čekají vás 2 hudební scény, 1 divadelní/experimentální scéna a působivá kreativní zóna plná workshopů, art instalací, projekcí, performance, aj. 

Našlapaná dramaturgie, diskuze o současných kulturních i společenských fenoménech, zajímaví hosté, vysokoškolské studentské projekty, špičky české Slam Poetry, autorská čtení, vybrané občerstvení, objevy české i zahraniční hudební scény. To vše a mnohem více v legendárním areálu Bojiště Trutnov.

Více o festivalu

Mapa
GPS
50.5478325N, 15.9103164E

Také stojí za návštěvu

Historické centrum
Mytologické počátky města jsou v Trutnově neodmyslitelně spojeny s postavou draka. Podle pověsti při založení města v...
Přírodní zajímavosti
Park založený v roce 1890 na úbočí kopců Janský vrch a Šibeník je kouzelným místem pro krátkou procházku i půldenní...
Vojenské památky
20 m vysoký pomník ve tvaru obelisku najdete na návrší kopce Šibeník. Připomíná bitvu u Trutnova 27. června 1866, ve...