Hledat
Menu
Sdílet
Oblíbené

Trutnov na kole

V Trutnově si cyklo vychutnáte plnými doušky. Od jara do podzimu vám kopcovitý terén pomohou zdolat cyklobusy, rodinnou zábavu doplní sítě cyklostezek a pořádné vzrůšo dopřeje síť terénních stezek pro horská kola Trutnov Trails anebo bike park Vlčka. Nad rámec sportovního vyžití nabízí město i kulturní cyklozážitek v galerii EPO 1, prostřednictvím výstavy Jízda, zaměřující se na ztvárnění bicyklů v životě člověka. 
Zkrátka aktivit na kole je tu nepřeberné množství, stačí si jen vybrat.

Trutnov na kole

Až na vrcholky hor
S převýšením si u nás starosti dělat nemusíte! Krkonošskými cyklobusy se pohodlně dopravíte z Trutnova až na samé vrcholky hor. Autobusy jezdí každoročně od června do září, letos konkrétně od 25. května do 29. září. V provozu je celkem 9 linek a celý jízdní řád naleznete již nyní na www.krkonose.eu. V tištěné podobě si jej budou moci zájemci vyzvednout v našem turistickém centru před začátkem cyklosezóny na konci května.

Adrenalin na trailech
Síť jednosměrných terénních stezek pro horská kola Trutnov Trails naleznete v okolí Trutnova v lokalitě Čížkových kamenů a Jestřebích hor. Jedná se o příjemné trasy, které nabízí cca 37 km přírodních single trailů různých obtížností. Jsou navrženy tak, aby byly zajímavé pro všechny kategorie bajkerů. A pokud nemáte potřebné vybavení? Trutnov Trails vám kola rádo i zapůjčí.
Svoji zručnost si můžete také vyzkoušet na dřevěných lávkách, dropech, klopených zatáčkách, apod. v bike parku Vlčka. Rozkládá se na rozloze cca 50.000 m2 a disponuje 7 různými dráhami, lišící se jak obtížností, tak charakterem. Jednotlivé dráhy se v několika místech dají kombinovat, a tak vzniká nespočet různých možností a kombinací překážek.

Cyklostezky na pohodu
Kdo si na adrenalinové aktivity příliš nepotrpí, může využít pohodové cyklostezky v okolí Trutnova. Jejich plánek získáte u nás v Turistickém informačním centru.
Podívat se můžete například do zaniklé obce Sklenářovice, kde se dříve těžilo zlato, za bratry Čapkovými do Malých Svatoňovic anebo po stopách prusko-rakouské války v roce 1866.

Cykloakce pod záštitou Krakonoše
Nemusíte být zrovna profesionální sportovec, abyste se mohli zúčastnit například takového cyklomaratonu. Krakonošův cyklomaraton si může vychutnat doslova každý. Všichni aktivní sportovci, včetně dětí si mohou vyzkoušet atmosféru závodu anebo si jen jako fanoušci užít bohatý doprovodný program. Letošní ročník silničního cyklistického závodu povede tradičně přes hřebeny Krkonoš a česko-polské pohraničí a přivítá své účastníky 15. 6. 2024. 

Nemáte kolo? Půjčte si ho! 
Kola, stále oblíbenější elektrokola, koloběhy i koloběžky nabízí k zapůjčení České dráhy na hlavním nádraží v Trutnově, a to včetně povinné i doplňkové výbavy. V Královéhradeckém kraji funguje služba celoročně, pouze elektrokola jsou k dispozici od června do konce cyklistické sezóny.
Možnost zapůjčení kvalitních horských kol a pro vaše ratolesti i dětského vozíku za kolo poskytuje trutnovský hotel Davídek, kde se nejenom ubytujete, ale máte možnost využít i další doprovodné služby, které vám pomohou pobyt zpříjemnit.

Novinkou pro letošní rok je v Trutnově systém sdílených kol. Ta si můžete na jednom místě vypůjčit a na druhém vrátit. Stačí si zdarma stáhnout aplikaci nextbike, zaregistrovat se a najít volné kolo na některém z 18 označených stanovišť.  Prvních 15 minut jízdy je zdarma, od 16. minuty se bude jezdcům účtovat standardní sazba pro mechanická kola 25 Kč za každých 30 minut jízdy a pro elektrokola 2 Kč za každou minutu.

A co když na kole už přijedete, ale chcete prozkoumat zajímavá místa našeho města, aniž by vám kolo překáželo? Pak tu máme biketower, neboli cyklověž u autobusového nádraží. Zde si můžete kola, ale třeba i zavazadla bezpečně uschovat. 
 

Další aktuality

Zajímá vás historie a rádi byste se dozvěděli, co se tenkrát událo na bitevním...
Máte rádi výhledy? Pokud ano, zveme vás na památník Gablenz. Od 1.6.2024 bude...
S letní sezónou přinášíme změnu otevírací doby a řadu dalších novinek. Jednou z...