Hledat
Menu
Sdílet
Oblíbené

Životní let Igo Etricha

Životní let Igo Etricha – to je procházka podhorskými lesy od pevnosti Stachelberg do Trutnova s chytrým telefonem s aplikací Geofun. Průvodcem vám bude Igo Etrich, trunovský rodák, který se proslavil zejména konstrukcí letadla zvaného Taube (holubice). Během výletu se dozvíte mnohé z historie města i letectví. Cesta není okružní, na Babí (ke Stachelbergu) je možné dojet autobusem.
 

Trutnov, Geofun Životní let Igo Etricha, letoun Taube (holubice)

Hru Životní let Igo Etricha zahájíte u rozhledny Eliška nad pevností Stachelberg (využijete-li autobus, jeďte linkou na Žacléř – přes Babí, zastávka Trutnov, Babí, pevnost). Kousek od rozhledny je dětské hřiště s replikou letounu slavného konstruktéra. Dále už vás povede hra.

Projdete cca 8 km lesních cest, které zvládne i pes nebo dítě ve sportovním kočárku.

Ze zajímavostí, které jsou po cestě a nejsou součástí hry, je lesní altán s ohništěm, kde si můžete odpočinout a posilnit se i na ohništi připravenou dobrotou. Během výletu nenarazíte na žádnou restauraci. Místo je někdy uváděno jako Rolandova vyhlídka, odkud je krásně vidět na hory.

Další odbočkou je prohlídka zříceniny hradu Rechenburg. Ale pozor. Zřícenina je to dokonalá. Vedou k ní značky, na místě samém však jsou pouze terénní nerovnosti, ty zase ale stojí za to!

Poslední zajímavostí v blízkosti trasy je sekvojovec obrovský. K tomu se musíte dostat pomocí dobré orientace v mapce ke stažení. Sekvojovec obrovský je skutečně mimořádný strom svým majestátním vzrůstem.

Pokud navštívíte všechna uvedená místa, měří procházka cca 16 km. Není dobré vynechat žádné ze zastavení dané hrou. V tom případě vás totiž v cíli nečeká nic. Při splnění všech úkolů uvidíte něco, co běžný kolemjdoucí nespatří.

Do centra města dojdete kolem řeky další asi 3 km nebo dojedete MHD.

Mapa
GPS
50.6293986N, 15.9112158E