Hledat
Menu
Sdílet
Oblíbené

Galerie Draka

Galerie Draka je unikátní galerií zasvěcenou tvorovi z pověstí o založení města Trutnova – drakovi. Přestože její prostor vznikl ve sklepení Základní umělecké školy v Trutnově, je vstup umožněn i vozíčkářům prostřednictvím schodišťové plošiny. Plnohodnotná prohlídka trvá asi 30 minut a na své si zde přijdou děti i dospělí.

Trutnov Galerie Draka

Drak je v expozici představen jako mnohovrstevnatý a jen obtížně uchopitelný symbol. Návštěvník tu najde, mimo jiné, „lehčí notou“ zahranou pověst o zabití trutnovského draka prostřednictvím mechanického loutkového divadla, ale i zvukové či vizuální efekty na dračí téma.

V galerii je k dispozici i malý sál k pořádání různých výtvarných dílen, besed, přednášek, autorských čtení i komorních hudebních vystoupení. V tomto prostoru jsou v časových smyčkách promítány i krátké filmy z dračích slavností z Trutnova a z dalších evropských dračích měst.

Mapa
GPS
50.5615997N, 15.9127272E
Otevírací doba / Vstupné

út – ne: 10.00 – 12.00   14.00 – 17.00

Provozovatel Galerie Draka nabízí skupinám od 12 do 20 osob možnost objednání prohlídky mimo provozní dobu prostřednictvím telefonu, popř. elektronickou poštou.

Vstupné

Děti do 3 let – zdarma

Děti od 3 let – 20 Kč

Dospělí – 40 Kč

Informace

Adresa

Školní 151, 541 01 Trutnov

Také stojí za návštěvu

Historické centrum
Historické jádro města je od roku 1990 městskou památkovou zónou. Tvoří ji nepravidelný, dodnes patrný oválný útvar...
<>
Historické centrum
Mytologické počátky města jsou v Trutnově neodmyslitelně spojeny s postavou draka. Podle pověsti při založení města v...
<>
Přírodní zajímavosti
Park založený v roce 1890 na úbočí kopců Janský vrch a Šibeník je kouzelným místem pro krátkou procházku i půldenní...
<>