Hledat
Menu
Sdílet
Oblíbené

Galerie Draka

Galerie Draka je unikátní galerií zasvěcenou tvorovi z pověstí o založení města Trutnova – drakovi. Přestože její prostor vznikl ve sklepení Základní umělecké školy v Trutnově, je vstup umožněn i vozíčkářům prostřednictvím schodišťové plošiny. Plnohodnotná prohlídka trvá asi 30 minut a na své si zde přijdou děti i dospělí.

Trutnov Galerie Draka

Drak je v expozici představen jako mnohovrstevnatý a jen obtížně uchopitelný symbol. Návštěvník tu najde, mimo jiné, „lehčí notou“ zahranou pověst o zabití trutnovského draka prostřednictvím mechanického loutkového divadla, ale i zvukové či vizuální efekty na dračí téma.

V galerii je k dispozici i malý sál k pořádání různých výtvarných dílen, besed, přednášek, autorských čtení i komorních hudebních vystoupení. V tomto prostoru jsou v časových smyčkách promítány i krátké filmy z dračích slavností z Trutnova a z dalších evropských dračích měst.

Mapa
GPS
50.5615997N, 15.9127272E
Otevírací doba / Vstupné

út – ne: 10.00 – 12.00   14.00 – 17.00

Provozovatel Galerie Draka nabízí skupinám od 12 do 20 osob možnost objednání prohlídky mimo provozní dobu prostřednictvím telefonu, popř. elektronickou poštou.

Vstupné

Děti do 3 let – zdarma

Děti od 3 let – 20 Kč

Dospělí – 40 Kč

Informace

Adresa

Školní 151, 541 01 Trutnov

Také stojí za návštěvu

Historické centrum
Historické jádro města je od roku 1990 městskou památkovou zónou. Tvoří ji nepravidelný, dodnes patrný oválný útvar...
Historické centrum
Mytologické počátky města jsou v Trutnově neodmyslitelně spojeny s postavou draka. Podle pověsti při založení města v...
Přírodní zajímavosti
Park založený v roce 1890 na úbočí kopců Janský vrch a Šibeník je kouzelným místem pro krátkou procházku i půldenní...