Hledat
Menu
Sdílet
Oblíbené

Lezecká stěna a lanový park

Adrenalinové aktivity pro odvážné jsou ve Středisku volného času na Nivách. Lanový park je umístěn v korunách stromů ve výšce 4 až 6 metrů. Lezecká stěna je na fasádě i uvnitř objektu. Z organizačních i bezpečnostních důvodů je potřeba obě aktivity předem rezervovat. Po námaze přijde vhod i zdejší kavárna.

Trutnov, Středisko volného času, lezecká stěna a lanová dráha, lanová dráha

Lanový park

V areálu se v korunách vzrostlých stromů nachází lanový park. Ten je umístěn ve výšce 4 - 6 metrů. Nabízí celkem 17 lanových překážek s možností volby lehkého a těžkého okruhu. Na těchto překážkách si zájemci vyzkouší svou obratnost, vytrvalost a sílu. Lanový park je přístupný návštěvníkům od výšky 140 cm.

  • Doba trvání: malý okruh cca 35 minut, velký okruh cca 50 minut.
  • Cílová skupina: osoby od 12 let (do 18 let s dohledem rodičů), minimální výška 140 cm
  • V provozu: celý týden v období duben – září
  • Z organizačních důvodů je vstup do lanového parku podmíněn vytvořením rezervace.

Lezecká stěna

Stěna nabízí možnost vyžití jak malým, tak velkým lezcům. Připraveny jsou cesty různých obtížností na ploše přesahující 300 m2. Kromě klasického lezení s lanem zde najdete 4 m vysokou boulderingovou stěnu se třemi různými profily. Pod balkónem s boulderingovou stěnou se nachází posilovací kampus a tréninkový 40° převis – MoonBoard. Součástí lezecké stěny jsou vlastní šatny, sociální zařízení, recepce/bar. Venkovní stěna poskytne možnost vyzkoušet cvičnou cestu via ferrata a tři lezecké linie. Ty jsou k dispozici pouze pro organizované akce, či po předchozí domluvě pro instruktáž pohybu po zajištěných cestách via ferrata.

  • Doba trvání: jeden vstup (závisí na provozní době v navštívený den)
  • Cílová skupina: osoby znalé zásad bezpečného lezení a jištění dle norem UIAA
  • V provozu: celý týden v období září – červen

Informace

Také stojí za návštěvu

Cvičím, cvičíš cvičíme. Trénujeme a posilujeme a přitom jsme venku v lese. Ideální spojení. Venkovní tělocvičny jsou v...
<>
Máte volno a děti ne maličké, ale ještě ne úplně samostatné? Dobrodružné nebo dopravní hřiště je pro ně to pravé. Velký...
<>
Přírodní zajímavosti
Park založený v roce 1890 na úbočí kopců Janský vrch a Šibeník je kouzelným místem pro krátkou procházku i půldenní...
<>