Hledat
Menu
Sdílet
Oblíbené

Dobrodružná hřiště

Máte volno a děti ne maličké, ale ještě ne úplně samostatné? Dobrodružné nebo dopravní hřiště je pro ně to pravé. Velký oplocený areál Střediska volného času na Nivách s dalšími plochami, hřišti, lavičkami a ad hoc možnostmi podle situace, to je eldorádo pro malé raubíře. Jako bonus je tu i kavárna.

Trutnov, Středisko volného času, dobrodružné hřiště

Dobrodružné hřiště

Pro děti je připraveno adrenalinové dobrodružství, které mohou vyzkoušet v tak zvaném 3 D bludišti. To je umístěno na vzrostlých stromech a na vystavěných kůlech. Dvoupatrové bludiště se skládá z 9 překážek (tunel, hrazdy, pyramida…), které jsou propojeny domečky. První patro se nachází ve výšce 4 metrů. V druhém patře se dostanete do téměř 7 metrů.

Všechny překážky jsou zajištěny bezpečnostní sítí. V bludišti najdou zábavu děti od 6 let, ale i aktivní dospělí návštěvníci. Pro mladší návštěvníky je dětské hřiště, které je umístěno hned vedle hlavní budovy. Zároveň mohou využít věž s umělou skálou a tobogánem, která je přístupná bez vstupného.

  • Doba trvání: jeden vstup cca 20 minut
  • Cílová skupina: děti od 6 let za dohledu rodičů, do 6 let za doprovodu rodičů
  • V provozu: celý týden v období duben–září

 

Dopravní hřiště

Hraju si a učím se. Tak jednoduše se dá shrnout využití dopravního hřiště v areálu SVČ. Hřiště je vybudované na asfaltové ploše a splňuje všechny požadavky na kvalitní dopravní výuku. Neorganizovaný pobyt na hřišti je možný s vlastním dopravním prostředkem, kterým pro tyto účely jsou např. odrážedlo, kolo, koloběžka nebo zapůjčená šlapací kára (za poplatek).

Samozřejmostí je vybavení helmou a dodržování pravidel bezpečného provozu, za děti zodpovídají rodiče.

  • Doba trvání: bez omezení, šlapací káry se půjčují na 30 min.
  • V provozu: celoročně.

 

Dětská herna

Ani v zimním období, kdy jsou venkovní aktivity uzavřené, se v SVČ nenudíte. Vyžití najdete ve víkendové dětské herně v tělocvičně. Zde najdou vyžití návštěvníci téměř všech věkových kategorií. Ve vstupní části je prostor pro rodiče s možností konzumace nápojů a děti, které si rády kreslí. Jedna část je věnována těm nejmenším, aby měli bezpečný prostor, kde se mohou plazit a objevovat různá zákoutí. Další část tvoří největší dominanta, kterou je skákací hrad se skluzavkou, ten je určen pro děti od tří let. V další části tělocvičny naleznete mini arénu na fotbal či florbal a ping-pongové stoly. Tato část je určena hlavně pro děti školního věku.

  • V provozu: o víkendech v období listopad – duben

Informace

Také stojí za návštěvu

Adrenalinové aktivity pro odvážné jsou ve Středisku volného času na Nivách. Lanový park je umístěn v korunách stromů ve...
Umění a kultura
Galerie Draka je unikátní galerií zasvěcenou tvorovi z pověstí o založení města Trutnova – drakovi. Přestože její...
Umění a kultura
Malé soukromé muzeum s velkou tkalcovnou a výtvarnou dílnou v Domě pod jasanem v Trutnově – Voletinách je místem, kde...