Hledat
Menu
Sdílet
Oblíbené

Open gym – fit stezky

Cvičím, cvičíš cvičíme. Trénujeme a posilujeme a přitom jsme venku v lese. Ideální spojení. Venkovní tělocvičny jsou v trutnovských lesích na třech lokalitách – na Paradráze, na vrchu Houska a na Poříčském hřebu. Ve všech případech jde o prostranství nebo trasu, kde jsou rozmístěné cvičební prvky vhodné k posilování různých partií těla. 

Trutnov, fit stezky, Para dráha, obří houpačka

Ať jako součást systematického tréninku nebo jen tak jednorázově pro radost, každý návštěvník má možnost vyzkoušet a posílit si v přírodě svoji zdatnost. Jsou zde prvky na procvičení všech partií těla od krku a zad až po nohy. U každého prvku je jednoduchý a srozumitelný návod, jak stroj využít.

Na Paradráze můžeme mluvit o skutečné venkovní tělocvičně, neboť zde jsou prvky soustředěny na ucelené ploše. Nedaleko je ještě lesní altán s dětskými herními prvky, a tak je tu možné aktivitu rozšířit.

Na Housce a na Poříčském hřbetu jsou cvičební prvky podél vycházkové, příp. běžecké trasy, posilování tak lze spojit s dalším aktivním pohybem. Poříčský hřbet měří 3,7 km a Houska 2,3 km. Rozmístění cvičebních prvků na trase najdete v letáku ke stažení.

Soubory ke stažení
Stáhnout

Také stojí za návštěvu

Máte volno a děti ne maličké, ale ještě ne úplně samostatné? Potom jsou aktivity v SVČ Trutnov pro vás tou správnou...
Přírodní zajímavosti
Park založený v roce 1890 na úbočí kopců Janský vrch a Šibeník je kouzelným místem pro krátkou procházku i půldenní...
Umění a kultura
Galerie Draka je unikátní galerií zasvěcenou tvorovi z pověstí o založení města Trutnova – drakovi. Přestože její...