Hledat
Menu
Sdílet
Oblíbené

Městská galerie

Galerie města Trutnova byla oficiálně založena 1. ledna 1997. Ke své činnosti spojené s obohacením kulturního života ve městě, si vybrala dům čp. 38, který patří mezi nejkrásnější, nejstarší a také památkově nejvýznamnější stavby v Trutnově, stojící na jižní straně Slovanského náměstí, nedaleko původní Dolní brány. Stáří budovy sice není přesně známo, ale dle dispozice a architektonických prvků lze soudit, že se jedná o měšťanský renesanční dům z let 1580 - 1590. 

Trutnov Městská galerie

Galerijní rozsah

Trutnovská městská galerie je odbornou institucí zaměřenou na prohlubování a šíření poznatků o současném i historickém výtvarném životě regionu a má také své neopominutelné místo na celé české výtvarné scéně, především díky pořádání výstav celorepublikového významu, převážně z okruhu autorů 20. a 21. století. Je také pořadatelem každoroční exteriérové výstavy "Sochy v Trutnově", která seznamuje obyvatele i návštěvníky města s monumentálními díly současných autorů, a to na veřejných plochách, mimo galerijní prostor. 

Historie

První snahy o zřízení instituce, kde by byla vystavována umělecká díla, se objevily v Trutnově již po skončení druhé světové války. V roce 1949 pak byla skutečně založena galerie, jež zde ale působila pouhý rok. Po dlouhou dobu poté plnilo v Trutnově funkci galerie místní muzeum. 

Výstavní prostory městského úřadu Trutnov 

V roce 2005 vznikla myšlenka zřídit nový výstavní prostor v budově Městského úřadu v Trutnově, který se nachází v místnosti v prvním podlaží před vstupem do tzv. Velkého sálu. Konají se zde především fotografické výstavy. 

Mapa
GPS
50.5610344N, 15.9158319E
Otevírací doba / Vstupné

Vstupné: dospělí 30 Kč / děti, studenti, důchodci 20 Kč
Otevřeno: Út–Pá 9.00–16.30 / So–Ne 9.30–15.00 
 

Informace

Adresa

Slovanské náměstí 38
541 01 Trutnov

Také stojí za návštěvu

Umění a kultura
Galerie Draka je unikátní galerií zasvěcenou tvorovi z pověstí o založení města Trutnova – drakovi. Přestože její...
<>
Církevní památky
Nepřehlédnutelnou dominantu města představuje kostel Narození Panny Marie. Klasicistní novostavba s pozdně barokními...
<>
Umění a kultura
Budova Muzea Podkrkonoší se nachází v centru města, ve Školní ulici, vedle kostela Narození Panny Marie. Jeho expozice...
<>