Hledat
Menu
Sdílet
Oblíbené

Nová galerie Centrum současného umění EPO1

Svojí ojedinělostí přesáhne galerie Centrum současného umění EPO1 daleko za hranice Trutnova, Královéhradeckého kraje a troufáme si říct i České republiky. Nově zrekonstruovaný objekt historické budovy první trutnovské elektrárny s mnohým původním technickým zařízením je zážitkem sám o sobě a pro galerii zachovává silný genius loci.

Trutnov, Poříčí, galerie Centrum současného umění EPO1

Nová galerie výtvarného umění svojí velikostí a technickými dispozicemi umožní umístění velkorozměrových soch současných umělců. Navíc nabídne i možnost jejich tvorby přímo na místě. Více než o velkorozměrová díla jde však o autentičnost a aktuálnost. Proto v galerii vzniká stálá expozice artefaktů současných mladých výtvarníků. Jedná se o soukromý projekt mecenášů umění manželů Kasperových z Trutnova. 
EPO1 se veřejnosti otevírá 24. 5. 2023 v 17:00 hned třemi výstavami: Volume – akustické dimenze v současném umění, Power Post Station – konverze energie ve vizuálním umění současnosti a Fresh Power – motivy a tendence nejmladší tuzemské sochařské generace.
Vstup na vernisáž je zdarma.

S trochou nadsázky lze říct, že dislokovaným pracovištěm EPO1 je kaple sv. Josefa ve Slavětíně (obec Radvanice, okr. Trutnov). Rovněž zde se jedná o nově zrekonstruovanou historickou budovu, jejíž interiér vybavila vzdušnými drátěnými figurami Veronika Psotková. V místě vzniká ArtPoint, který každou první sobotu v měsíci nabídne komorní program. Obě stavby spojují právě Kasperovi.

Další aktuality

Letní hudební scéna v Trutnově přeje fanouškům všech hudebních žánrů. Stačí si...
Zajímá vás historie a rádi byste se dozvěděli, co se tenkrát událo na bitevním...
Máte rádi výhledy? Pokud ano, zveme vás na památník Gablenz. Od 1.6.2024 bude...