Hledat
Menu
Sdílet
Oblíbené

Středisko volného času Trutnov

Máte volno a děti ne maličké, ale ještě ne úplně samostatné? Potom jsou aktivity v SVČ Trutnov pro vás tou správnou volbou. K dispozici je dobrodružné hřiště, lanový park, lezecká stěna, dopravní hřiště, velký oplocený areál s dalšími plochami, hřišti a lavičkami pro vlastní hry a také mnoho nápadů, které vznikají ad hoc podle situace. Jako bonus je tu i kavárna.

Trutnov, Středisko volného času, areál

Dobrodružné hřiště

Pro děti je připraveno adrenalinové dobrodružství, které mohou vyzkoušet v tak zvaném 3D bludišti. To je umístěno na vzrostlých stromech a na vystavěných kůlech. Dvoupatrové bludiště se skládá z 9 překážek (tunel, hrazdy, pyramida…), které jsou propojeny domečky. První patro se nachází ve výšce 4 metrů. V druhém patře se dostanete do téměř 7 metrů.

Všechny překážky jsou zajištěny bezpečnostní sítí. V bludišti najdou zábavu děti od 6 let, ale i aktivní dospělí návštěvníci. Pro mladší návštěvníky je dětské hřiště, které je umístěno hned vedle hlavní budovy. Zároveň mohou využít věž s umělou skálou a tobogánem, která je přístupná bez vstupného.

 • Doba trvání: jeden vstup cca 20minut
 • Cílová skupina: děti od 6 let za dohledu rodičů, do 6 let za doprovodu rodičů
 • V provozu: celý týden v období duben–září

Lanový park

V areálu se v korunách vzrostlých stromů nachází lanový park. Ten je umístěn ve výšce 4 - 6 metrů. Nabízí celkem 17 lanových překážek s možností volby lehkého a těžkého okruhu. Na těchto překážkách si zájemci vyzkouší svou obratnost, vytrvalost a sílu. Lanový park je přístupný návštěvníkům od výšky 140 cm.

 • Doba trvání: malý okruh cca 35 minut, velký okruh cca 50 minut.
 • Cílová skupina: osoby od 12 let (do 18 let s dohledem rodičů), minimální výška 140cm
 • V provozu: celý týden v období duben – září
 • Z organizačních důvodů je vstup do lanového parku podmíněn vytvořením rezervace.

Lezecká stěna

Stěna nabízí možnost vyžití jak malým, tak velkým lezcům. Připraveny jsou cesty různých obtížností na ploše přesahující 300 m2. Kromě klasického lezení s lanem zde najdete 4m vysokou boulderingovou stěnu se třemi různými profily. Pod balkónem s boulderingovou stěnou se nachází posilovací kampus a tréninkový 40° převis – MoonBoard. Součástí lezecké stěny jsou vlastní šatny, sociální zařízení, recepce/bar. Venkovní stěna poskytne možnost vyzkoušet cvičnou cestu via ferrata a tři lezecké linie. Ty jsou k dispozici pouze pro organizované akce, či po předchozí domluvě pro instruktáž pohybu po zajištěných cestách via ferrata.

 • Doba trvání: jeden vstup (závisí na provozní době v navštívený den)
 • Cílová skupina: osoby znalé zásad bezpečného lezení a jištění dle norem UIAA
 • V provozu: celý týden v období září – červen

Dopravní hřiště

Hraju si a učím se. Tak jednoduše se dá shrnout využití dopravního hřiště v areálu SVČ. Hřiště je vybudované na asfaltové ploše a splňuje všechny požadavky na kvalitní dopravní výuku. Neorganizovaný pobyt na hřišti je možný s vlastním dopravním prostředkem, kterým pro tyto účely jsou např. odrážedlo, kolo, koloběžka nebo zapůjčená šlapací kára (za poplatek).

Samozřejmostí je vybavení helmou a dodržování pravidel bezpečného provozu, za děti zodpovídají rodiče.

 • Doba trvání: bez omezení, šlapací káry se půjčují na 30 min.
 • V provozu: celoročně.

Dětská herna

Ani v zimním období, kdy jsou venkovní aktivity uzavřené, se u nás nenudíte. Vyžití najdete v naší víkendové dětské herně, kterou jsme pro vás připravili v tělocvičně. Zde najdou vyžití návštěvníci téměř všech věkových kategorií. Ve vstupní části je prostor pro rodiče s možností konzumace nápojů a děti, které si rády kreslí. Jedna část je věnována těm nejmenším, aby měli bezpečný prostor, kde se mohou plazit a objevovat různá zákoutí. Další část tvoří největší dominanta, kterou je skákací hrad se skluzavkou, ten je určen pro děti od tří let. V další části tělocvičny nalezneme mini arénu na fotbal či florbal a ping-pongové stoly. Tato část je určena hlavně pro děti školního věku.

 • V provozu: o víkendech v období listopad – duben
   
Mapa
GPS
50.5656700N, 15.9122172E

Informace

Adresa

Na Nivách 568
54101 Trutnov

Také stojí za návštěvu

Umění a kultura
Galerie Draka je unikátní galerií zasvěcenou tvorovi z pověstí o založení města Trutnova – drakovi. Přestože její...
Umění a kultura
Malé soukromé muzeum s velkou tkalcovnou a výtvarnou dílnou v Domě pod jasanem v Trutnově – Voletinách je místem, kde...
Cvičím, cvičíš cvičíme. Trénujeme a posilujeme a přitom jsme venku v lese. Ideální spojení. Venkovní tělocvičny jsou v...