Hledat
Menu
Sdílet
Oblíbené

Po stopách kulturního odkazu německého obyvatelstva

Trutnov, historicky převážně město s německým obyvatelstvem, prošel v minulém století bouřlivými změnami. Mnohé významné osobnosti byly zapomenuty, o jejich odkazu se mnoho neví. Pojďte si aspoň některé zábavnou formou připomenout. Odměnou vám bude nejenom vlastní poznání, ale za správně vyluštěnou tajenku získáte neprodejnou turistickou vizitku.

Trutnov, quest Po stopách kulturního odkazu německého obyvatelstva, model letounu Taube, Igo Etrich, foto Miloš Šálek

Hra nemá pevně stanovenou trasu – plánek questu (hledačky, cesty za pokladem) si vyzvednete v TIC Trutnov. Na mapce jsou zobrazena místa spojená s jednotlivými osobnostmi. Kde přímá souvislost není, tam je místo zvoleno aspoň přibližně připomínající oblast působnosti. 

Obejdete tedy jednotlivá stanoviště podle vlastní úvahy a na každém vyřešíte jednoduchý úkol a vyplníte příslušnou část tajenky. Až ji budete mít celou, získáte v TIC Trutnov slíbenou odměnu. Odměna v podobě absolventské turistické vizitky bude vydána na základě předloženého vyluštěného questu. Každý účastník má nárok pouze na 1 ks odměny.

Je nám moc líto, že jsme se setkali s neférovými zájemci o vizitky, a proto jsme nuceni vydávat odměny pouze osobním účastníkům na základě vyplněného originálního letáku.

Věříme, že vás poznání i odměna pobaví a potěší. 

Trutnovské osobnosti

Za vším hledej člověka, za dějinnými událostmi významné osobnosti. Rovněž v Trutnově jich najdeme nemálo. 

Více o významných osobnostech

Mapa
GPS
50.5610664N, 15.9127664E

Informace

Adresa

Turistické informační centrum Trutnov
Krakonošovo náměstí 72
541 01 Trutnov